podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl
reklama

Suazi - wiza, ambasady, przepisy

Mbabane     
suazi
Suazi - podróże do SuaziSuazi - mapa krajuSuazi - spis artykułów i galeriiSuazi - wiza, ambasady, przepisy wjazdowe, informacje dla kierowców, podróżowanie po kraju, przepisy celne, bezpieczeństwo, przydatne informacjeSuazi - aktualna pogoda, roczny opad i temperaturaSuazi - szczepienia, zdrowie, poradySuazi - kurs waluty, przelicznik na PLN, USD, EUROSuazi - co zwiedzić, zabytki Listy Światowego Dziedzictwa UNESCOSuazi - przewodniki, mapy, atlasy
Wiza, przepisy wjazdowe
Obywatele polscy udający się do Swazilandu nie potrzebują wizy przy pobytach do 30 dni. Posiadanie i przywożenie narkotyków jest karalne.


Informacje dla kierowców
Zasadniczo wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy, uznawane jest również polskie prawo jazdy pod warunkiem posiadania poświadczonego tłumaczenia dokumentu na język angielski. Drogi główne są w dość dobrym stanie, duża część dróg lokalnych i w rejonach wysokogórskich nie ma utwardzonej nawierzchni. Zagrożeniem na drogach są zwierzęta, nie oświetlone pojazdy, pozostawione na lub przy drogach przyczepy. Należy unikać podróżowania nocą, zabierania obcych, zatrzymywania się na niestrzeżonych parkingach.
Przepisy celne
Cudzoziemcy opuszczający Swaziland mogą wywieźć jedynie taką ilość dewiz, jaką zadeklarowali przy wjeździe. Posiadanie i przywożenie narkotyków jest karalne.

Bezpieczeństwo
Zagrożenie przestępczością jest bardzo duże. Zdarzają się napady, rabunki, kradzieże, w tym kradzieże i porwania samochodów.
Przydatne informacje
• Akceptowanym środkiem płatniczym jest również rand południowoafrykański (ZAR): 1 SZL = 1 ZAR.

• Czeki podróżne i karty kredytowe są zasadniczo akceptowane, czynna jest sieć bankomatów.

Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Przedstawicielstwa dyplomatyczne akredytowane w Polsce (lub najbliższe)
Ambasada Królestwa Suazi
Kastelsvej 19
DK-2100 Kobenhavn
tel.: (0-0 45) 354 261 11, 354 263 52, 354 267 63
fax: (0-0 45) 354 263 00
embassy@swaziland.dk